Ogrzewanie podłogowe – rodzaje i dobór

Ogrzewanie podłogowe najczęściej stosowane jest tam, gdzie bezcenny jest komfort chodzenia po ciepłej podsadzce. Są to przede wszystkim projekty łazienek, sypialnie czy też salon. W instalacji tego typu, całą powierzchnie podłogi stanowi grzejnik, dzięki czemu temperatura rozkłada się równomiernie na wszystkich poziomach pomieszczenia.

Wcześniej już wspomnieliśmy, że jedną z zalet instalacji ogrzewania podłogowego jest to, iż nie wpływa ona na aranżację wnętrza. Dzięki temu, np. mała łazienka zyskuje więcej przestrzeni (brak wiszących na ścianie grzejników).

Duże okna czy wręcz przeszklone powierzchnie ścian w salonie, to coraz częstsze pomysły osób budujących nowoczesne domy. Ogrzewanie podłogowe w tym wypadku, nie ingeruje zupełnie w wystrój wnętrza. Daje też dużo lepsze efekty, niż dostępne na rynku grzejniki kanałowe, do montażu w podłodze. Nowoczesne wnętrza charakteryzują się także lekkością dekoracji okiennych. Najczęściej spotykane to rolety wewnętrzne lub rolety zewnętrzne, a także delikatne i zwiewne firany oraz zasłony (np. z organzy bądź woalu).