Kuchnia po włosku
Bo Italia to przede wszystkim piękne kobiety, szybkie samochody i kuchnia właśnie– w szerokim rozumieniu tego słowa. Moda na makaronizmy nie musi ograniczać się do zamiłowania do spaggetii, ltiramisu i cappuccino. Kuchnia w stylu włoskim to przede wszystkim rodzinne ciepło (bo przecież nie ma jak u „Mammy”!) i kojarzące się wprost dodatki. Wnętrza kuchenne w Italii to przede wszystkim połączenie klasyki, wygody i gościnności.

Mogą to być zarówno odważne, przebojowe rozwiązania, jak i tradycyjne elementy. Stricte włoskie, oryginalne i sprowadzane z tego kraju meble są trwałe, zrobione z doskonałych materiałów i… potwornie drogie! Zamiast powodować powstanie potężnej wyrwy w domowym budżecie – można równie dobrze samemu zaplanować taką słoneczną, ciepłą aranżację. Jej podstawą powinny być żółcienie, kolory ziemi, beże i brązy – wszystko to, co kojarzy nam się z południowym klimatem. Z tak pomalowanymi ścianami będą pięknie kontrastowały ciemne płytki podłogowe, najlepiej z żywego drewna. Armatura powinna być usadowiona ze względów higieniczno – estetycznych na tle glazury, także w ciemnych, kontrastujących kolorach, a całość dopełniona ciepłymi, rodzinnymi dodatkami z drewna.

Prawdziwa, włoska Pani domu to królowa czystości – w oknach niech zawisną śnieżnobiałe, tradycyjne firanki, a zw kątach zabłysną chromowane, lśniące elementy i srebrne sztućce. Na tle takiego wnętrza świetnie prezentują się przaśne puszki na makaron, duże kubki i misy, ceramiczne donice z żywymi ziołami i zabawne gadżety, jak rękawice kuchenne czy fartuszki – obowiązkowo z napisami w języku włoskim. W naszej kuchni made in Italy nie powinno też zabraknąć ekspresu do kawy, który po całym domu roztoczy przyjemny, palony zapach.