Wyróżniamy dwa rodzaje instalacji ogrzewania podłogowego:

elektryczne ogrzewanie podłogowe ? polega na montażu pod pokryciem mat grzewczych. Jego największą zaletą jest prostota w montażu oraz niższe koszty budowy. Jednak pamiętajmy, że rosnące ceny energii elektrycznej mogą w niedługim czasie stać się największą wadą ogrzewania tego typu.
wodne ogrzewanie podłogowe ? polega na montażu pod pokryciem, odpowiednio zaizolowanych rur, w których będzie płynąć ciepła woda. Jest o wiele trudniejszy w montażu, a co za tym idzie droższy. Projekt domu musi również przewidzieć pomieszczenie przeznaczone na kocioł grzewczy.

Warto wiedzieć, że tylko nowe domy jednorodzinne mogą posiadać wodne ogrzewanie podłogowe. Decydując się na remont domu oraz montaż ogrzewania podłogowego w już istniejącym budynku, możemy instalować tylko i wyłącznie elektryczne ogrzewanie.

Ogrzewanie podłogowe ma jeszcze jedną zaletę o której warto wspomnieć. Sprawia ono mianowicie, że kurz i roztocza nie wznoszą się w powietrze, dzięki czemu domy z instalacją tego typu są bardziej przyjazne oraz dużo bezpieczniejsze dla osób zmagających się z alergią.