Atrakcja escape room – jaka to rozrywka?

Atrakcja escape room nie była dotychczas znana w Polsce. Odkąd się pojawiła bije rekordy popularności. Na sześćdziesiąt minut uczestnicy zostają zamknięci w odpowiednio przygotowanym pomieszczeniu, a ich zadanie polega na wydostaniu się z niego. Wbrew pozorom wcale nie jest to takie proste i oczywiste, gdyż mają do pokonania wiele różnych przeszkód.

Muszą wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną, ale także umiejętnością postrzegania różnych zjawisk, a niejednokrotnie wiedzą.
Nic nie jest w stanie tak rozbawić uczestników gry, jak wspólne zmaganie się z przeciwnościami, co jednocześnie staje się elementem integracyjnym, pozwalającym na lepsze poznanie i zrozumienie grona najbliższych przyjaciół.

Nie ulega wątpliwości, że atrakcja escape room cieszy się ogromnym powodzeniem. Każdy, kto zetknie się z nią, stanie się stałym bywalcem escape roomu. Dlaczego? To oczywiste. Nigdzie nie będzie się tak świetnie bawić jak w nazywanym umownie domu zagadek. Wszyscy, niezależnie od wieku, lubią wyzwania, chętnie zmierzą się z przeciwnościami, a co więcej, sprawi im to ogromną przyjemność i satysfakcję.

Czasami, mogłoby się tak przynajmniej wydawać, nie można czegoś zrobić, jednak w sytuacji, gdy w grę wchodzi wydostanie siebie i innych z zaklętego kręgu, każdy potrafi dać z siebie wszystko i stanąć na wysokości zadania. A ile przy tym śmiechu, zabawy, żartów, przyjemności? To wiedzą tylko ci, którzy regularnie bywają w escape roomie, ponieważ docenili niekwestionowane zalety tej gry oraz jej zasady.