Escape room – gra dla wszystkich

Jest wiele świetnych rozrywek dla dzieci, ale znacznie mniej dla dorosłych. Jednak całkiem niedawno pojawiła się fantastyczna gra, w którą zagrać może dosłownie każdy.
Jest to escape room, zespołowa gra logiczna. Zainteresowanie nią rośnie z dnia na dzień.
Co zatem sprawia, że jest taka niesamowita?
Być może to, że rozgrywka odbywa się w realnym świecie, a dokładnie pokoju. Gracze zostają w nim zamknięci, a ich zadaniem jest wydostanie się z pomieszczenia w ciągu godziny. Nie jest to jednak łatwe, bo pokój wypełniony jest różnymi zagadkami, rekwizytami i zadaniami do wykonania.
W zabawie może brać udział minimum dwie osoby, a cała gra polega na ścisłej współpracy uczestników między sobą. Okazuje się, że wszystko, co znajduje się w pokoju stanowić może wskazówkę dla nich, która pomoże im się wydostać z pułapki.
Bardzo ważne jest by zespół biorący udział w grze składał się z dobrze dobranych ludzi, którzy będą ściśle ze sobą współdziałać w czasie wykonywania różnych zadań. Tylko w ten bowiem sposób mają szanse na wydostanie się z pokoju zagadek.
Oczywiście nic się nie stanie, jeżeli gracze sobie nie poradzą, w pokoju bowiem są kamery, a wszystko śledzi Mistrz Gry. W razie potrzeby możemy liczyć na jego pomoc.
Gry escape room są bardzo popularne w krajach europejskich, również w Polsce zaczynają zdobywać swoich fanów. Zagrać w nie można już w wielu dużych miastach, na przykład w Gdańsku, gdzie jest aż sześć pokoi o różnej tematyce. Aby dowiedzieć się więcej, należy wpisać w wyszukiwarkę „Escaperoom Gdańsk”. Warto podjąć wyzwanie i przeżyć wspaniałą przygodę.