Oferta podłóg na naszym rynku jest niezwykle szeroka. Dlatego warto się zastanowić jaką wybrać, aby pasowała do nowego domu, była piękna, funkcjonalna i na lata.

Podłoga drewniana czy produkt drewnopodobny

Panel laminowany zbudowany jest m.in. z płyty HDF pokrytej sprasowanym papierem lub laminatem, który stanowi jego ozdobną warstwę wierzchnią. Dzięki temu można na nim nadrukowywać dowolne wzory ? od tych naśladujących drewno po ?udające? płytki ceramiczne czy kamień. Zdecydowanie wygląd, struktura, sposób odbicia światła, wrażenia dotykowe są inne niż w przypadku podłóg z prawdziwego drewna. Panele laminowane są zazwyczaj w korzystniejszych cenach niż podłoga drewniana.

Podłoga drewniana jest wykonana z materiału naturalnego i posiada pięknie zarysowany rysunek słojów. Podłoga wykonana z drewna nigdy nie wychodzi z mody, pasuje do wszystkich stylów aranżacji oraz stanowi o jakości i klasie wnętrza. Obecnie na rynku dostępna jest szeroka gama kolorów i wzorów np. mleczno-białe, czekoladowe. Stosuje się szereg metod obróbki m.in. szczotkowanie, które stylowo ?postarza? podłogę i uwypukla rysunek słojów. Warstwa wierzchnia zabezpieczana jest lakierami lub olejami.

Każda drewniana podłoga jest przyjemnie ciepła w dotyku, drewna, ?oddycha? i reguluje mikroklimat domu (absorbuje wilgotność i oddaje ją gdy powietrze staje się zbyt suche, jonizuje powietrze, nie elektryzuje się, nie przyciąga kurzu, dzięki czemu ogranicza obecność roztoczy itd.). Dlatego drewniane podłogi są szczególnie polecane alergikom.