Podłogi drewniane ? jaka różnica?

Warto zwrócić uwagę czy są dostępne w kilku odmianach – zróżnicowanych pod względem budowy, ale również i ceny. Deska lita, czyli wykonana w całości z jednego kawałka drewna. Jest to najbardziej prestiżowy rodzaj podłogi, w całości zbudowanej z drzewa w szlachetnym gatunku (dąb, jesion, drewno egzotyczne itd.).

Podłoga warstwowa jest często potocznie nazywana panelem drewnianym. Występuje ona w dwóch rodzajach: dwuwarstwowa oraz trójwarstwowa (czyli np. popularna deska barlinecka). To podłoga wykonana w całości z prawdziwego drewna, jednakże warstwy spodnie (jedna lub dwie) wykonane są zwykle z drewna iglastego. Szlachetnych gatunków używa się tylko na ozdobnej warstwie wierzchniej. Poszczególne warstwy są ze sobą trwale połączone ekologiczną spoiną klejową. Dlatego ten produkt cechuje niższa cena.
Deska warstwowa posiada zalety podłogi drewnianej. Dodatkowo zachwyca łatwością montażu (system pływający, ale możliwe jest również klejenie) oraz możliwością instalacji na ogrzewaniu podłogowym.