Jak baterie mogą oszczędzać wodę?

Jakie korzyści przynoszą baterie termostatyczne?

Standardowe, zwykłe baterie posiadają dwa kurki ? na ciepłą i zimną wodę. Chcąc uzyskać odpowiednią temperaturę odkręcamy je jednocześnie i regulujemy. Nowoczesne baterie posiadają natomiast jeden uchwyt, który przesuwamy to w jedną, to w drugą stronę czekając, aż woda będzie odpowiednia dla naszych potrzeb (szybki prysznic czy też długa kąpiel).

Jeżeli chcemy uniknąć tego typu sytuacji, a przede wszystkim zużywać tyle wody, ile rzeczywiście jest na potrzebne, powinniśmy zastanowić się nad zakupem nowoczesnych baterii termostatycznych.

Jak działa bateria termostatyczna?

Oprócz standardowych elementów (obudowy i wylewki) bateria termostatyczna wyposażona jest dodatkowo w głowicę termostatyczną, która utrzymuje stałą temperaturę wody wypływającej. Najczęściej zaprogramowana jest na 38 stopni C ? czyli temperaturę zapewniającą komfortowe ciepło zarówno do kąpieli, jak i prysznica. Istnieje oczywiście możliwość dostosowania temperatury do swoich osobistych preferencji.

Ważne jest również to, że wodę o wybranej przez nas temperaturze otrzymujemy dosłownie w kilka sekund po otwarciu dopływu wody! Przede wszystkim eliminuje to straty wody podczas regulacji oraz ogranicza ilość energii potrzebnej do jej podgrzania.

Zainstalowany w baterii termostat, gwarantuje nam niezmienne utrzymanie ustawionej przez nas temperatury. Dzięki temu nie jesteśmy narażeni na nieoczekiwany, nagły zimny strumień bądź wrzątek.