Jeśli chodzi o izolacje, bardzo popularnym materiałem jest wełna mineralna. Pozwala ona na zwiększenie stopnia energooszczędności ścian, dzięki czemu we wnętrzu panuje miłe ciepło. Ona także zalicza się do ?oddychających? materiałów. Dodatkową zaletą tego surowca jest izolacja akustyczna, jaką zapewnia.

Jeśli chodzi o wykonanie elewacji, tutaj bardzo dużo zależy od naszego indywidualnego gustu i wyobraźni architekta. Warto jednak pamiętać, że ładny wygląd to nie wszystko ? izolacja ma przede wszystkim chronić wnętrze budynku przed wilgocią, będącą na przykład skutkiem silnych opadów atmosferycznych. Tutaj także świetnie sprawdzi się ceramika.

Warto wybrać cegły klinkierowe ? bogactwo kolorów i kształtów sprawi, ze z pewnością dobierzemy dla siebie odpowiednie rozwiązanie. Niewątpliwą zaletą klinkieru jest to, jak długo zachowuje estetyczny wygląd bez konieczności przeprowadzania skomplikowanych zabiegów konserwatorskich, co jest często koniecznością w przypadku tradycyjnego tynku (wystarczy regularne mycie oraz uzupełnianie ewentualnych ubytków w fugach).

Zalety dobrze wykonanej ceramiczna ściana warstwowej nie kończą się na ochroni przed zimnem i zmniejszeniu rachunków za ogrzewanie. Latem sprawi, że przebywanie w domu będzie przyjemniejsze, gdyż zniweluje wpływ wysokiej temperatury.