Połowa sezonu zimowego za nami, a więc niebawem nadejdzie wiosna, a wraz z nią długie i słoneczne dni. Oznacza to również powrót do uprawiania przydomowych ogródków, siania warzyw i owoców, które w pełni zaowocują latem. Jednak aby tak się stało należy zadbać o odpowiedni materiał.
Jeśli zależy nam na jak najwyższych plonach, to warto zakupić nasiona feminizowane. Jest to taka odmiana z której wyrastają wyłącznie osobniki żeńskie. Dzieje się tak na skutek sztucznego zapylania roślin żeńskich. Najbardziej efektywne jest podawania roślinom żeńskim inhibitorów etylenu, a największą popularnością cieszy się niezmiennie STS oraz srebro koloidalne.
Oczywiście część roślin wysadzamy z sadzonek, które możemy kupić niemalże w każdym sklepie ogrodniczym. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że kiedy przyjdzie jesienny czas zbierana plonów, to na pewno wystarczy nam owoców i warzyw, na zimowe przetwory. Warto korzystać z ekologicznych upraw, gdyż w obecnych czasach rządzą chemiczne dodatki i ulepszacze.