Jeżeli myślimy o zdrowym odchudzaniu, który nie oznacza bolesnej głodówki, która potrafi każdego wyprowadzić z równowagi, sprawdźmy co oferuje sklep, który sprzedaje nasiona.
Nasiona contra objadanie się

Len to pomocnik w odchudzaniu, z którym warto się zapoznać. Oczywiście w diecie, która bazuje na tym nasieniu nie chodzi o jedzenie lnu na śniadanie, obiad i kolację, ale o włączenie go do posiłków. Należy również zrezygnować z tłuszczy, a więc tym, co jest najbardziej kaloryczne. Z lnu można robić olej, kaszkę, siemię i… cukierki do ssania, które zaspokajają apetyt i redukują łaknienie. Są sprzymierzeńcem w spalaniu tkanki tłuszczowej, chociaż same są oleiste. To jednak kwasy tłuszczowe, które są zdrowe, a nawet wskazane.

Len zawiera zdrowe tłuszcze

Nasiona lnu zawierają kwasy, które należy serwować organizmowi, zwłaszcza podczas odchudzania – nasze ciało nie potrafi ich wytworzyć samodzielnie. Dodanie kwasów do diety obniża masę ciała – a przecież o to chodzi w odchudzaniu. Spada także insulina, która wpływa na gromadzenie tkanki tłuszczowej. Jedząc nasiona i len w rożnych produktach odczuwamy mniejszy głód. Siemię lniane, które się gotuje pozwala odczuć sytość, chociaż nie jest kaloryczne. Sklep, który zajmuje się zdrową żywnością z pewnością zaoferuje nam również kaszkę lnianą, która zachowuje bogactwo błonnika oraz białka czy antyutleniacza. Składniki zawarte w nim pomagają w stanach zapalnych i pozbywaniu się niechcianych toksyn z organizmu. Nasiona to jednak nie tylko doceniany przez dietetyków len, ale i kiełki. Ten pyszny dodatek idealnie smakuje na kanapce z twarożkiem czy w sałatce warzywnej. Można je uprawiać we własnej kuchni nie tylko wiosną!