Sterylne gotowanie
Kuchnia jest miejscem, w którym przygotowuje się posiłki i w którym skupia się życie rodzinne. Powinna więc być przyjazna, zapraszająca i czysta tak, by przyrządzane w niej śniadania, obiady i kolacje zjadane były bez strachu przed zatruciem. Sterylność jest tu mile widziana, ale jak śnieżnobiałe ściany mają się do przytulności i gościnności?

Wszystko pozostaje kwestią aranżu. Biel to doskonały pomysł zarówno na bazę, jak i dodatki do kuchni i chociaż barwa ta przyciąga plamy i zabrudzenia – przy użyciu najnowszych technologii łatwo jest białe meble odpowiednio zabezpieczyć. Szafki, kredensy i blaty powinny być więc odporne na wodę i żółknięcie. Białe ściany rozsądnie jest pomalować farbami zmywalnymi, z których powierzchni łatwo i bez straty dla całości odbioru można zmyć osiadający kurz czy kuchenne naloty. Biała podłoga w białej kuchni powoduje, że wnętrze przypomina oddział szpitalny lub klaustrofobiczną klitkę.

Warto więc przemyśleć zastosowanie kontrastowych kolorów tak, by zaznaczyć linię podłogi i podkreślić przy okazji jasność ścian. Zresztą, podłoga jest najszybciej brudzącą się powierzchnią i nie ważne jakbyśmy jej nie zabezpieczyli – na białej płycie widoczny będzie każdy odcisk lub pyłek. Białe tło ścian jest doskonałym płótnem. Można wkomponować w nie wielobarwne gadżety, albo pójść w podkreślającą minimalizm i industrializm, surową stal. Naturalne materiały w ciepłych odcieniach natomiast doskonale ocieplą pomieszczenie, a elementy ze szkła doskonale podkreślą jego higieniczność.