Co to za firma?

Poszukując odpowiedniego wykonawcy postaraj się, aby w twoim notesie znalazło się kilka firm budowlanych. Pamiętaj, że choć niektóre z nich polecił ci dobry znajomy to podczas rozmowy może się okazać, że dana firma ma np. zajęty termin, bądź nie sprosta pewnym wymaganiom, których twój znajomy im nie stawiał. Najlepiej jeśli sam sprawdzisz czy dany wykonawca będzie odpowiedni dla ciebie.

Ile lat firma jest na rynku: przy natłoku firm budowlanych łatwo wyjść z obiegu, jeśli więc firma na rynku budowlanym utrzymuje się od dłuższego czasu, oznacza to, że mamy do czynienia z dobrymi fachowcami. Ponadto taki fachowca ma już długoletnie doświadczenie i będzie mógł nam doradzić w wielu przypadkach. Młode firmy często godzą się na wszystko, co im zlecimy, natomiast doświadczeni budowlańcy podpowiedzą, jakie materiały mają najdłuższą i najlepszą wytrzymałość i podsuną nam rozwiązania i pomysły, na które sami byśmy nie wpadli.

Wyprawa zwiadowcza, czyli efekty pracy firmy: nie zapomnij obejrzeć projektów budowlanych zrealizowanych przez danego wykonawcę a także spytaj mieszkańców domu, czy są zadowoleni ze swojej decyzji. Uczciwy przedsiębiorca oczywiście zechce się pochwalić swoimi osiągnięciami i z pewnością poda adresy wybudowanych przez jego firmę domów. Jeśli jednak jego odpowiedź będzie odmowna, jest to dla ciebie znak, że z jakiegoś powodu nie wykonawca nie chce podać adresu. W takiej sytuacji lepiej nie ryzykować i od razu skreślić tą firmę ze swojej listy.

Pracownicy firmy i ich uprawnienia: posiadaczem firmy budowlanej może być każdy, jednak miej na uwadze, jacy pracownicy zostali zatrudnieni w firmie. Sprawdź więc jakim zespołem dysponuje właściciel i jakie uprawnienia mają podwykonawcy. Dowiedz się także, czy któryś z budowlańców ma odpowiednie uprawnienia do bycia kierownikiem budowy.