Najprościej zacząć od poszukiwania w internecie, gdzie znajdziemy dużo stron polecających firmy budowlane. Nie daj się jednak oszukać pierwszemu wrażeniu. Choć strona firmy budowlanej może być przekonująca nie musi iść to w parze z praktyką. Najlepiej, jeśli poszukasz różnych for internetowych, na których forumowicze dzielą się z innymi swoimi doświadczeniami z firmami budowlanymi. Tam z pewnością dowiesz się, które firmy są godne zaufania, a które tylko obiecują a wykonanie daje wiele życzenia.

Inną metodą znalezienia wykonawcy poszukanie w książce telefonicznej. Oczywiście szukając w książce telefonicznej masz najmniejsze szanse sprawdzenia, czy dana firma jest dobra. Jednak jest to pewien punkt wyjścia i znając już nazwę firmy łatwiej szukać informacji na jej temat.

Rozwiązania możemy także szukać w gazetach. Firmy budowlane często reklamują swoje usługi w gazetach regionalnych jednak najlepiej, jeśli poszukamy w gazetach branżowych. Niektóre gazety umieszczają rankingi firm budowlanych oraz opinie czytelników na temat poszczególnych wykonawców, na co także warto zwrócić uwagę.