Niedługo wybieram się na urlop i chcę go spędzić jak najciekawiej. Wymyśliłam sobie wycieczkę objazdową po kraju, ponieważ chciałabym obejrzeć wiele budowli, o których tylko czytałam lub oglądałam fotografie. Ponieważ bardzo interesuje mnie architektura, mam bardzo wiele pomysłów na to, co i gdzie chciałabym zobaczyć.

Przede wszystkim chciałabym zobaczyć zachowane w Polsce obiekty zbudowane w stylu romańskim. Jest ich niewiele, ale stanowią ciekawy ślad tego, jak wyglądało budownictwo w średniowiecznej Polsce. Architektura tego okresu ma bardzo charakterystyczne cechy, które znam w teorii, a teraz chciałabym zobaczyć je na własne oczy.

Potem chciałabym zadziałać chronologicznie, czyli zapoznać się z gotykiem w Polsce. Oczywiście nie mamy tutaj aż tak pięknych katedr jak zachodnia Europa, ale styl ten jest dosyć wyraźny, a architektura tego okresu zachowana. Mam nadzieję, że uda mi się zrealizować moje plany. Chcę także zrobić jak najwięcej fotografii, by przygotować mój album ze zdjęciami.