Jak urządzić garderobę?
Garderoba wcale nie musi być dużym pokojem, żeby zmieścić tam wszystkie stroje oraz utrzymać w nich porządek. Swoją rolę będzie spełniać ona także jako zabudowa wnęki w ścianie w sypialni. W takiej sytuacji świetnie nadadzą się drzwi przesuwne, aby odseparować garderobę od sypialni.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Jak będzie prezentować się swoja garderoba, zależne jest głównie od tego, co mamy zamiar w niej trzymać. W zależności od rodzaju posiadanych rzeczy, powinniśmy zdecydować, czy w naszych meblach musi znajdować się wiele drążków na wieszaki, szuflad czy może regałów. Warto też zastanowić się czy będziemy potrzebować więcej miejsca na jakieś sprzęty, jak np. żelazko lub deska do prasowania.

Jeśli mamy mało przestrzeni na garderobę, świetnym wyborem jest kupno szafy na wymiar. W ten sposób najłatwiej jest zwiększyć miejsce zarówno na nasze rzeczy i inne dodatki. Warto zdecydować się na kupno mebli na wymiar oferowanych przez firmę Komandor, która słynie z wytwarzania niezwykle ładownych szaf ubraniowych. Dobrze jest przemyśleć też nabycie szafy narożnej, która pozwoli na zwiększenie dostępnego miejsca do magazynowania.

Drzwi przesuwne pozwolą zaoszczędzić miejsce
Kolejnym sposobem, który pozwoli na powiększenie powierzchni użytkowej w swojej garderobie będzie wstawienie drzwi przesuwnych. Jest to oddzielny pokój. Takie drzwi umożliwią zaoszczędzenie nawet do 8 m2 powierzchni, która jest potrzebna do otworzenia normalnych drzwi. Możemy postawić na gotowe rozwiązania lub na drzwi przesuwne na wymiar oferowane np. przez firmę Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Właściwie wybrane meble to nie wszystko. Należy zadbać też o oświetlenie. Powinno ono docierać do wszelkich półek, a także zakamarków. W związku z tym, jeśli Twoja garderoba to duży pokój, musimy zadbać, poza oświetleniem ogólnym, o oświetlenie punktowe. Dobrze jest rozważyć nabycie LED-ów. Zużywają one mało energii i można zamontować je w najróżniejszych miejscach, ponieważ przyjmują one różne formy.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
W garderobie nie może brakować też właściwego lustra. Duże lustro pełni dwa ważne zadania. Jest ono konieczne w trakcie wybierania ubioru i powiększa optycznie wnętrze. Gdy nie posiadamy miejsca na lustro stojące, możemy zdecydować się na wiszące. W takiej sytuacji dobrze jest zdecydować się na zakup szafy z drzwiami przesuwnymi, na których umieszczono lustro.