Kawa to napój niezwykły. Ceniona jest przez miliony ludzi na całym świecie ze względu na niepowtarzalny i intensywny smak. Jej aromat potrafi pobudzić nas do życia. Kofeina zawarta w czarnym napoju pobudza i rozbudza.

Aby napić się dobrej jakościowo kawy nie trzeba chodzić do kawiarni i wydawać mnóstwa pieniędzy na wymyślne napoje. W domowym zaciszu jesteśmy w stanie zaparzyć idealny napój o wyjątkowym smaku i zapachu. jedyne co nam potrzebne do dobry ekspres do kawy. Może to się wiązać z wydaniem dużej ilości pieniędzy, ale jest to inwestycja na lata, i jeśli nie możemy żyć bez kawy, to opłaca się wybrać porządny sprzęt.

Kawa do ekspresów jest powszechnie dostępna w sklepach. Musimy zdecydować się jaką markę będziemy pić. Najbardziej aromatyczna jest kawa, która parzona jest ze świeżo mielonych ziaren. Kilogram dobrej jakości kawy ziarnistej kosztuje około czterdziestu złotych. Można ją mielić w specjalnym elektrycznym lub ręcznym młynku, lub zaopatrzyć się w ekspres, który sam mieli ziarno przed parzeniem.