Studenckie imprezy należą do najintensywniejszych. Wielu studentów nie ma niestety odpowiednich środków do wydawania na alkohol i posiłki. Stypendium nie ma odpowiedniej wysokości, a pieniądze od rodziców wystarczają tylko do pewnego momentu w miesiącu. Można rozpocząć pracę, ale czy będzie wtedy czas na imprezowanie?
Wielu studentów w czasie mieszkania w akademiku rozpoczyna pierwszą, samodzielną produkcję alkoholu w pokoju w domu studenta. Pierwszym i najłatwiejszym do wykonania samodzielnie alkoholem jest cytrynówka. Co istotne wykonuje się ją szybko, nie ma skomplikowanego składu i nie jest zbyt mocna. Cytrynówka to alkohol lubiany także przez panie studentki, a to dodatkowa motywacja aby rozpocząć jej produkcję.
Wystarczy zakupić odpowiednią ilość cytryn i cukru, oraz wysokoprocentowego alkoholu aby po kilku dniach cieszyć się gotową nalewką. A kto wie, może jeśli uda nam się zdobyć odpowiednią renomę w naszym domu studenta zaczniemy zarabiać na produkcji pysznych nalewek i likierów.