Jadąc na zakupy do hipermarketu często się zdarza przystanąć obok stoiska z filmami DvD, nie oszukujmy się, większość woli kupić film niż pożyczać go. Popularne są także powstające od nie dawna wirtualne wypożyczalnie, niewielka opłata w granicach 5 złotych za obejrzenie nowości kinowych to bardzo niska cena w porównaniu z karami za piractwo Internetowe. Wracając do tematu, skoro chcemy znaleźć fajny film na wieczór by móc miło spędzić czas powinniśmy w pierwszej kolejności przeglądnąć listę bestsellerów z ubiegłego roku 2012.
Jaki film na wieczór?

Niewątpliwie był to udany okres dla przemysłu filmowego, czy w Hollywood panuje lub panował kiedykolwiek kryzys? Patrząc na filmy takie jak Avengers, czy Batman dochodzimy do wniosku, że z roku na rok przepych rośnie, w postaci efektów specjalnych oraz stosowanych technologii mających na celu wprowadzenie widza w stan wyobraźni, pełnej interakcji z bohaterami filmu.
Mroczny Rycerz powstaje

Podobnie było w przypadku filmu pt. Batman: Mroczny Rycerz powstaje, reżyser pokusił się nawet o stworzenie wielkiej bitwy dobra ze złem, na wzór filmów historycznych. Fabuła bardzo dobrze rozłożona w czasie, brak momentów znużenia i dennych dialogów. Dużym atutem przemawiającym za wyborem tego właśnie filmu jest fakt, iż to ostatnia część przygód nietoperza, zwieńczenie i podsumowanie pracy na rzecz miasta Gotham. Najlepszą sceną według mnie jest rzekoma śmierć Batmana oraz cała otoczką z nią związana, przygnębienie towarzyszy boju, znajomych i tych którzy znali prawdę … De facto wszystko okazuje się mistyfikacją, Bruce Wayne spędza resztę swojego życia u boku pięknej kobiety, znanej jako Catwoman. Produkcja studia DC i Warner Bros uplasowała się na drugiej pozycji pod względem najbardziej dochodowych filmów 2012, tuż za Avengers.
Avengers najlepszy w 2012

Avengers – logoOd lat widzimy rywalizację dwóch wielkich producentów filmów traktujących o super bohaterach, jest to studio Marvel i DC. Każde z nich ma swoje postacie, uniwersum, a przede wszystkim pogląd na wyobrażenie herosa doskonałego. Rywalizacja toczy się w komiksach, filmach, a nawet serialach dla dzieci, w tym przypadku góruje Marvel. DC szykuje ofensywę w postaci Ligi Sprawiedliwych, ich zadaniem jest obalenie pozycji lidera w śród grup super bohaterów, którym jak na razie jest Avengers. Można powiedzieć z czystym sumieniem, że jest to film, który dokonał przełomu w kinematografii, liczba scen balistycznych przepełnionych efektami specjalnymi lepszymi nawet niż w Avatarze, jest znacznie większa, niż w innych dotąd pojawiających się filmach Hollywoodzkich. Przełożyło się to na duże zyski, 1 miejsce w rankingu najlepiej zarabiających filmów 2012 oraz 3 w ogólnej klasyfikacji. W Avengers mamy do czynienia z całą grupą super bohaterów, należą do niej między innymi takie postacie jak Thor, Hulk, Iron Man oraz wielu innych. Wątek fabularny dotyczy jak to zwykle bywa w filmach Marvela, ratowania świata przed zagładom ze strony kosmicznej cywilizacji, dowodzonej przez brata Thora, Logiego. Wszystko kończy się szczęśliwie, pomimo wcześniejszych waśni i sporów w drużynie. Kolejna część trafi na ekrany juz w 2015 i prawdopodobnie przebije rekord ustanowiony w 2012. Przedstawiliśmy dwa najlepiej oceniane filmy 2012 roku, wybór należy do Ciebie. Jeśli lubisz klimaty zbliżone do realistycznych to sięgnij po film z Batmanem, w przeciwnym razie najlepszym wyborem okaże się Avengers.