Ściany w naszych domach wymagają remontu z wielu powodów. Codzienne przebywanie w pomieszczeniach może narażać je na zabrudzenia, tapety mogą się przecierać, a odważne kolory ściany, na które zdecydowaliśmy się w zeszłym roku mogą nas już męczyć. Jak szybko odnowić ściany?

Odnawianie ścian nie zawsze łączyć się musi z gruntownym remontem. Kierując się poniższymi wskazówkami szybko zmienimy wystrój wnętrza.

Przemalowanie ściany na jaśniejszy kolor

Ciemne ściany mogą negatywnie wpływać na nasze samopoczucie, a jeśli mamy małe wnętrza ? takie ściany sprawią, że będą się one wydawać jeszcze mniejsze niż są w rzeczywistości. Jeżeli chcemy pomalować ściany na jaśniejszy kolor, nie wystarczy położyć nowej warstwy farby nawierzchniowej. Ciemne kolory czy też kolory intensywne, jak np. czerwień, będą przebijać przez nową powłokę, nawet jeśli pomalujemy ścianę dwukrotnie.

Aby uniknąć nieestetycznych przebić, musimy zastosować farbę podkładową. Gruntowanie ścian nie tylko ułatwi nam aplikację nowego koloru, ale również sprawi, że nowa warstwa farby będzie się lepiej trzymała podłoża i zużyjemy jej mniej.

Farba podkładowa ma biały lub szary kolor. Ta neutralna kolorystyka sprawi, że ukrycie ciemnego czy intensywnego koloru nie będzie trudne.

Farbę nawierzchniową w wybranym kolorze nakładamy dopiero wtedy, gdy grunt dobrze wyschnie.