Współczesny świat jest pełen komputerów i różnego rodzaju technologii informatycznych. Z tej drogi nie ma odwrotu, dlatego, aby choć po części ten świat zrozumieć, należy posiąść niezbędną wiedzę oraz umiejętności, co pomoże nam swobodnie funkcjonować każdego dnia.

Informatyka i technologie z nią związane są z nami wszędzie. Używamy między innymi nowoczesnych smartfonów, które mają takie możliwości, o których jeszcze kilka lat temu mówilibyśmy w kategoriach science – fiction. W ostatnich latach świat niesamowicie poszedł do przodu, tym bardziej kolejne lata w przyszłości mogą być niezwykle interesujące pod względem wynalazków i adaptowania nowoczesnych technologii do użytku przez zwykłego człowieka.
Sytuacja na tym polu zmienia się bardzo szybko, praktycznie z roku na rok. Producenci prześcigają się nawzajem w różnych wynalazkach, patentach, na czym korzystamy my, czyli konsumenci. Nowoczesny sprzęt pozwala na wiele udogodnień, ma wiele zastosowań w praktyce, co czyni go coraz popularniejszym.