Wstajesz rano, przygotowujesz śniadanie i siadasz. Wychodzisz do pracy, zajmujesz miejsce za biurkiem i znów to samo, to kolejne godziny w pozycji siedzącej. Wybór odpowiedniego fotela jest na tyle ważny (ma wpływ na wygodę użytkowania i nasze zdrowie), aby przed podjęciem decyzji o jego zakupie, poznać kilka szczegółów, na które warto zwrócić uwagę.

Pierwsze primo. Możliwość szerokiej regulacji. Dzięki funkcjom dostosujesz fotel biurowy do swojego wzrostu i sylwetki. Oparcie ustawisz pod odpowiednim kątem i zablokujesz przechył. Fotele biurowe z najwyższej półki to dodatkowo możliwość regulacji kąta, głębokości i wysokości podłokietnika.

Drugie primo, materiał obicia. Skóra naturalna, ekologiczna, mikrosiatka, materiał czy mieszanka kilku – to spośród nich możesz wybierać. Zwróć uwagę, gdzie fotel będzie stał, czy w miejscu nasłonecznionym, czy może istnieje większa szansa na zabrudzenie. Mikrosiatka jest łatwa w czyszczeniu a skóra naturalna, mimo, że to klasyka elegancji, w wysokich temperaturach, silnie się nagrzewa. Warto też aby materiał odporny był na odkształcenia.

Trzecie primo. Przetestuj fotel obrotowy na własnej skórze. Usiądź na kilku modelach, sprawdź wygodę i wszelkie regulacje. Kiedy wybrałeś już ten, który sprostał Twoim wymaganiom, zdecyduj u kogo kupisz. Internetowi sprzedawcy przewyższają stacjonarnych ceną produktu. Co jest nie bez znaczenia, kiedy dokonujemy zakupu większej ilości foteli. Zwróć uwagę na solidność sprzedawcy, którą potwierdzają przyznawane sklepom certyfikaty. Jednym z nich jest logo Rzetelna Firma.

Czwarte primo, cena. Przekrój cenowy foteli jest spory. Podstawowe wersje to wydatek rzędu 100 złotych. Te z wyższej półki kosztują nawet 1500 złotych. Pamiętaj, niekoniecznie wysoka cena fotelu idzie z zapewnieniem nam komfortu jego użytkowania. Paradoksalnie, skórzane, drogie krzesło biurowe, może okazać się mniej wygodne od tego z materiału.

Ponadto fotel biurowy powinien być stabilny. Zapewni to pięcioramienna podstawa z kółkami jezdnymi. Jeśli chodzi o kolor, tutaj gama barw jest tak szeroka, że nawet najbardziej wymagający klient, znajdzie taki, który wpiszę się idealnie w przestrzeń jego biura.

Indywidualne dostosowanie fotela do pracownika, nie dość, że pozytywnie wpłynie na cały jego organizm, chroniąc szczególnie kręgosłup przed bólami i wszelkimi schorzeniami, to jeszcze, a może przede wszystkim ułatwi koncentrację na wyznaczonych zadaniach.