Wydawałoby się, że zima to kiepski czas dla każdego fotografa amatora, który zajmuje się głównie fotografowaniem krajobrazów. W porównaniu z wiosną czy latem, zimą nie ma aż tylu pięknych widoków. Jednak istnieje kilka pomysłów na to jak wykonywać zimowe zdjęcia, aby otrzymać niezwykle ciekawe fotografie. Wystarczy odpowiednia pogoda i trochę wyobraźni.
Zimowa pogoda

Najbardziej oryginalne zimowe fotografie wychodzą wtedy, kiedy jest spora ilość śniegu oraz dość dobre nasłonecznienie. Promienie słoneczne odbijające się od śnieżnego puchu lepiej doświetlą fotografowany obiekt. Dzięki temu możemy uzyskać ciekawy efekt. Jednak nie tylko słoneczna pogoda sprzyja wykonywaniu zdjęć. Niezwykle fotografie uzyskamy fotografując krajobraz, gdy na zewnątrz panuje mróz. Wtedy szczególnie pięknie wychodzą zdjęcia przedstawiające zamarznięte gałęzie drzew oraz pokryte lodem jezioro. Jeżeli uda nam się trafić na takie warunki pogodowe powinniśmy wybrać się na spacer po parku i spróbować swych sił w wykonywaniu zimowych fotografii. Jeżeli będziemy mieć dobry pomysł na ujęcie z pewnością zrobimy niezapomniane zdjęcie.
Niezliczona ilość pomysłów

Oprócz dobrej pogody, powinniśmy także mieć jakąś koncepcję na to, co chcemy sfotografować. Jednym z pomysłów jest fotografowanie korony drzew. Pomimo braku liści, gałęzie drzew pokryte szronem lub śniegiem wyglądają niezwykle pięknie. Jeżeli w trakcie naszego zimowego spaceru uda nam się zauważyć ptaki przysiadające na drzewach lub karmnikach, spróbujmy je sfotografować używając naszej lustrzanki Sony. Gdy jesteśmy w górach, możemy także sfotografować ośnieżone stoki oświetlone promieniami zachodzącego słońca. Z kolei nad morzem warto sfotografować pokryte śniegiem molo i pieniące się fale morskie. Jak widać pomysły na wykonanie fotografii zależą głównie od naszej wyobraźni oraz od miejsca, w którym akurat się znajdujemy.

Zima to wbrew pozorom dobry czas na fotografowanie krajobrazów. Wykorzystując piękną, zimową pogodę oraz kilka pomysłów na ciekawe ujęcie możemy wykonać niepowtarzalne zdjęcia. Pamiętajmy tylko o dobrym nasłonecznieniu, a zawsze znajdziemy moment na uwiecznienie niesamowitego ujęcia.