Ściany wielowarstwowe ? dlaczego warto je wybrać?

Zazwyczaj wybór odpowiedniej technologii murarskiej jest dokonywany na postawie kosztów utrzymania i ogrzewania domu wybudowanego w danej technologii. Ściana wielowarstwowa, jak sama nazwa wskazuje, składa się z kilku warstw materiału, z których każda ma inne zadanie.

Ściana nośna zapewnia bezpieczeństwo konstrukcji, izolacja sprawia, że w domu panuje przyjemna temperatura, elewacja natomiast kreuje estetykę budynku i chroni ścianę przed niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi. Warstwy te połączone ze sobą wzmacniają nawzajem swoje działanie. W ten sposób uzyskamy ścianę o właściwościach izolacyjnych, którym właściwości ściany jednowarstwowej nie mogą się równać. Uzyskujemy także niesamowity komfort cieplny.

Ceramika budowlana i jej właściwości

Jeśli chodzi o zalety ceramiki budowlanej, w pierwszej kolejności wymienić należy właściwości izolacyjne, ładny wygląd i możliwość tworzenia zdrowego mikroklimatu. Uniwersalność tego materiału sprawia, że możemy z niego wykonać w zasadzie wszystkie elementy konstrukcyjne od piwnicy, po dach. Warstwa konstrukcyjna, wykonana na przykład z pustaków z ceramiki poryzowanej charakteryzuje się niezwykłą wytrzymałością.

Warto tez nadmienić, ze ceramika poryzowana jest materiałem ?oddychającym?, co sprawia, że nie tylko świetnie izoluje, ale także minimalizuje negatywny wpływ wilgoci. Dzięki temu we wnętrzu z pewnością nie rozwinie się szkodliwa pleśń, ani grzyby.