Drzwi wewnętrzne to ważny element wyposażenia domu czy mieszkania. Nie tylko muszą pasować do tego, jak zaplanowana jest cała aranżacja wnętrza, ale również mieć odpowiednie wymiary, dodatki oraz otwierać się we właściwym kierunku. Na co więc zwracać uwagę kupując drzwi do wnętrz?

Kolor drzwi, materiał, z którego są wykonane i wybór między pełnymi a przeszklonymi skrzydłami to nie jedyna wątpliwośc, z jakimi musimy się zmierzyć wybierając drzwi wewnętrzne. Równie istotna jest kwestia związana z wymiarami drzwi i odpowiednim wyborze ościeżnicy.

Jeżeli kupujemy drzwi wewnętrzne do nowego domu, potrzebne będzie nam nie tylko skrzydło, ale i ościeżnica. Wymiana drzwi w remontowanym domu czy mieszkaniu zazwyczaj wymaga tylko zakupu nowego skrzydła. Wybrać musimy takie, by pasowało do zamontowanej ościeżnicy.

Otwór drzwiowy powinien mieć szerokość i wysokość, będące sumą drzwi i ościeżnicy, a także dodatkowych 10 mm na szczelinę montażową po obu stronach i na górze. Od tego, jaka jest grubość muru zależy jaka ościeżnica drzwiowa będzie nam potrzebna.