Ciepłe ściany wielowarstwowe
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Coraz częściej mówi się o tym, że klimat w naszej szerokości geograficznej zmienia się i staje się nieprzewidywalny. Przy zmiennych warunkach pogodowych bardzo duże znaczenie dla naszego komfortu mieszkania ma technologia, w której budowany jest dom jednorodzinny.

Ile warstw powinna mieć ściana?

Wielu z nas chciałoby, aby pewne kwestie związane z naszym przyszłym miejscem zamieszkania były wyjaśnione już na wstępie. Dotyczą one głównie kosztów budowy, kosztów ogrzewania oraz mikroklimatu we wnętrzu, a także tego, jak konstrukcja zachowa się w czasie siarczystych mrozów.

Może się wydawać, że jest to kreowanie problemów nieco ?na wyrost?, jednak w rzeczywistości warto się nad tymi kwestiami zastanowić odpowiednio wcześnie. W końcu budowa domu to decyzja na całe życie. Większość z nas pragnie możliwie zminimalizować koszty całego przedsięwzięcia, rozgląda się za nowymi, innowacyjnymi rozwiązaniami.

Na rynku wciąż pojawiają się nowe technologie budowy, jednak należy być ostrożnym w ich doborze. Niektóre z nich spełniają jak najbardziej wymogi prawa budowlanego, ale z pewnością nie znajdą zastosowania w budownictwie pasywnym lub energooszczędnym. Często stosujemy ścianę jednowarstwową zamiast dwu- lub trójwarstwowej, licząc, że w ten sposób zaoszczędzimy. Być może nie jest to jednak najlepszy sposób. Dlaczego?